GÜLÜN İsim Raporu:

GÜLÜN Adının Yaygınlığı

GÜLÜN Türkiye'de en çok kullanılan 2351. isim (... 2349. selten, 2350. selver, 2351. gülün, 2352. selvin, 2353. selviye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÜLÜN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÜLÜN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:36 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin GÜLÜN olduğu ve GÜLÜN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÜLÜN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÜLÜN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÜLÜN Türkiye'nin en yaygın 2351. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2351. ad ise Ngozi ismi. GÜLÜN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2349. Arnaldo 2350. Valentin 2351. Ngozi 2352. Ina 2353. Waldemar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÜLÜN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÜLÜN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÜLÜN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÜLÜN İsminin Yazılışı:

--...-.-....--.

Denizcilik Alfabesinde GÜLÜN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÜLÜN İsminin Barkod Yazılışı:

GÜLÜN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÜLÜN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÜLÜN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÜLÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ülün) göre gülün ile Uyumlu İsimler :

sülün

Son 3 harfine (lün) göre gülün ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ün) göre gülün ile Uyumlu İsimler :

nilgün ergün gülgün özgün gülsün aygün gün üstün akgün tüzün düzgün ilgün nurgün sevgün süzgün ilkgün

BAŞ HARFLERİ GÜLÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (gülü) göre GÜLÜN ile Uyumlu İsimler :

gülüçağ gülüm gülümser

İlk 3 harfine (gül) göre GÜLÜN ile Uyumlu İsimler :

gül gülay gülşah gülçin güler gülcan gülten gülşen gültekin gülden gülsüm gülseren gülhan gülen güliz gülgün gülnur gülbin gülsen gülsün gülistan gülnihal gülin gülizar güldal güleser gülfiliz gülnare gülser gülsev gülseven gülce gülseda gülde gülderen gülendam gülfe gülfizar gülhanım gülsevin gültürk gülzade gülhal güllü gülbahar gülberk gülbeyaz gülçiçek güldane gülender gülerdem gülfer gülfiye gülhayat gülhis gülhüda gülperi gülru gülsay gülsefa gülsünay gülter gülver gülözgür gülbanu

İlk 2 harfine () göre GÜLÜN ile Uyumlu İsimler :

gürkan gürsel gürhan günay güven güneş güçlü günseli güray güzin gürol güney güner güngör güzide gürcan gündüz güniz gün günhan günsel gürbüz gürel günnur güvenç gümrah gürsan günhal güralp gürler gürsal gürsoy

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÜLÜN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gü' ile başlayıp 'ün' ile Biten İsimler :

gülgün gülsün

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gökçen gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gökmen gültekin gülden gülseren gülhan güzin gülen gülbin gülsen gürcan gökben gökşen gülistan gülin gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gülsevin gökcan gönen gözen güjan göksen göktan göktigin gökşin

GÜLÜN isminin Anlamı

GÜLÜN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÜLÜN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÜLÜN + Anlam" veya "GÜLÜN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÜLÜN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÜLÜN adını oluşturan G, Ü, L, Ü, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

G
Ü
L
Ü
N
TOPLAM
8
26
15
26
17
92

GÜLÜN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1839. mihrican, 1840. münir, 1841. gülün, 1842. mesut, 1843. sunay, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir