AYNUR İsim Raporu:

AYNUR Adının Yaygınlığı

AYNUR Türkiye'de en çok kullanılan 158. isim (... 156. tamer, 157. ilknur, 158. aynur, 159. fikret, 160. hilal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 755 kişiden birinin adı AYNUR ve ismin yaygınlık oranı binde 1.32.

AYNUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 18:36 itibariyle yaklaşık 118,933 kişinin isminin AYNUR olduğu ve AYNUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1569 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYNUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYNUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYNUR Türkiye'nin en yaygın 158. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 158. ad ise Aaron ismi. AYNUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 156. Harvey 157. Arnold 158. Aaron 159. Denise 160. Kimberly isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYNUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYNUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYNUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYNUR İsminin Yazılışı:

.--.---...-.-.

Denizcilik Alfabesinde AYNUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYNUR İsminin Barkod Yazılışı:

AYNUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYNUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYNUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

saynur

SON HARFLERİ AYNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ynur) göre aynur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nur) göre aynur ile Uyumlu İsimler :

onur nur ilknur öznur ayşenur binnur gülnur şennur zinnur yurdanur göknur atanur elifnur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur şemnur sedanur ilnur birnur damlanur elnur semanur serdenur sevginur

Son 2 harfine (ur) göre aynur ile Uyumlu İsimler :

uğur cumhur timur yağmur umur mansur batur billur gurur mahmur uygur altemur yunsur şekur abdülgafur mensur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ AYNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (aynu) göre AYNUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayn) göre AYNUR ile Uyumlu İsimler :

aynaz

İlk 2 harfine (ay) göre AYNUR ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu aydoğan ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aysuda aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

ayşenur aysenur

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper ayfer abdülkadir ahter acar abuzer atanur aydemir afşar alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur alpar amber

AYNUR isminin Anlamı

AYNUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYNUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYNUR + Anlam" veya "AYNUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYNUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYNUR adını oluşturan A, Y, N, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

A
Y
N
U
R
TOPLAM
1
28
17
25
21
92

AYNUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1812. aykut, 1813. alpaslan, 1814. aynur, 1815. çetinay, 1816. güniz, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün