AYNAZ İsim Raporu:

AYNAZ Adının Yaygınlığı

AYNAZ Türkiye'de en çok kullanılan 1963. isim (... 1961. atılgan, 1962. aybige, 1963. aynaz, 1964. rüzgar, 1965. aysuda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AYNAZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AYNAZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-12-2022 01:55 itibariyle yaklaşık 2,650 kişinin isminin AYNAZ olduğu ve AYNAZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYNAZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYNAZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYNAZ Türkiye'nin en yaygın 1963. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1963. ad ise Evangeline ismi. AYNAZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1961. Oleg 1962. Maritza 1963. Evangeline 1964. Jian 1965. Zbigniew isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYNAZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYNAZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYNAZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYNAZ İsminin Yazılışı:

.--.---..---..

Denizcilik Alfabesinde AYNAZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYNAZ İsminin Barkod Yazılışı:

AYNAZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYNAZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYNAZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYNAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ynaz) göre aynaz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (naz) göre aynaz ile Uyumlu İsimler :

şehnaz naz binnaz selvinaz canselvinaz elifnaz ferahnaz meleknaz

Son 2 harfine (az) göre aynaz ile Uyumlu İsimler :

yılmaz mümtaz feyyaz solmaz kiraz korkmaz ılgaz gülbeyaz poyraz

BAŞ HARFLERİ AYNAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayna) göre AYNAZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayn) göre AYNAZ ile Uyumlu İsimler :

aynur

İlk 2 harfine (ay) göre AYNAZ ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aydın aylin aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aydan aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu aydoğan ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aydemir aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aydin aybige aysuda aytunç ayşıl aydoğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYNAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'az' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

aziz abdülaziz aytemiz

AYNAZ isminin Anlamı

AYNAZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYNAZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYNAZ + Anlam" veya "AYNAZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYNAZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYNAZ adını oluşturan A, Y, N, A, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

A
Y
N
A
Z
TOPLAM
1
28
17
1
29
76

AYNAZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1271. sevcan, 1272. özhan, 1273. aynaz, 1274. hicret, 1275. hüsna, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar