KİRAZ İsim Raporu:

KİRAZ Adının Yaygınlığı

KİRAZ Türkiye'de en çok kullanılan 1163. isim (... 1161. ılgın, 1162. imge, 1163. kiraz, 1164. kutbettin, 1165. leman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı KİRAZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

KİRAZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 10:58 itibariyle yaklaşık 8,997 kişinin isminin KİRAZ olduğu ve KİRAZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KİRAZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KİRAZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

KİRAZ Türkiye'nin en yaygın 1163. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1163. ad ise Kalpana ismi. KİRAZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1161. Lamont 1162. Dinh 1163. Kalpana 1164. Sonja 1165. Leonid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KİRAZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KİRAZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KİRAZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KİRAZ İsminin Yazılışı:

-.-...-..---..

Denizcilik Alfabesinde KİRAZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KİRAZ İsminin Barkod Yazılışı:

KİRAZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KİRAZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KİRAZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KİRAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iraz) göre kiraz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (raz) göre kiraz ile Uyumlu İsimler :

poyraz

Son 2 harfine (az) göre kiraz ile Uyumlu İsimler :

yılmaz mümtaz şehnaz naz feyyaz solmaz binnaz korkmaz ılgaz selvinaz aynaz canselvinaz elifnaz ferahnaz gülbeyaz meleknaz

BAŞ HARFLERİ KİRAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kira) göre KİRAZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kir) göre KİRAZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ki) göre KİRAZ ile Uyumlu İsimler :

kibar kifayet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KİRAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ki' ile başlayıp 'az' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

korkmaz

KİRAZ isminin Anlamı

KİRAZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KİRAZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KİRAZ + Anlam" veya "KİRAZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KİRAZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KİRAZ adını oluşturan K, İ, R, A, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

K
İ
R
A
Z
TOPLAM
14
12
21
1
29
77

KİRAZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1317. göray, 1318. hatun, 1319. kiraz, 1320. nadircan, 1321. selime, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun göray hatun nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz