MELİSE İsim Raporu:

MELİSE Adının Yaygınlığı

MELİSE Türkiye'de en çok kullanılan 1725. isim (... 1723. mehser, 1724. mehveş, 1725. melise, 1726. memduh, 1727. mensure, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MELİSE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MELİSE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 09:53 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin MELİSE olduğu ve MELİSE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MELİSE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MELİSE yaşadığını tahmin ediyoruz.

MELİSE Türkiye'nin en yaygın 1725. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1725. ad ise Brock ismi. MELİSE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1723. Carmine 1724. Hai 1725. Brock 1726. Abdullah 1727. Darwin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MELİSE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MELİSE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MELİSE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MELİSE İsminin Yazılışı:

--..-........

Denizcilik Alfabesinde MELİSE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MELİSE İsminin Barkod Yazılışı:

MELİSE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MELİSE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MELİSE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MELİSE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (elise) göre melise ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lise) göre melise ile Uyumlu İsimler :

halise salise muhlise

Son 3 harfine (ise) göre melise ile Uyumlu İsimler :

nefise enise munise

Son 2 harfine (se) göre melise ile Uyumlu İsimler :

buse miyase selase

BAŞ HARFLERİ MELİSE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (melis) göre MELİSE ile Uyumlu İsimler :

melis melisa

İlk 4 harfine (meli) göre MELİSE ile Uyumlu İsimler :

melike melih meliha melik melikşah

İlk 3 harfine (mel) göre MELİSE ile Uyumlu İsimler :

meltem melek melahat melda meleknaz

İlk 2 harfine (me) göre MELİSE ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin merve mesut mehtap meral mert mete meryem mevlüt meriç mehdi medine menderes menekşe metehan mecit mehlika merih mehpare mediha mennan merter mervan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş memduh mensure meram mergül memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri memduha memnune mensur merdan mertcan merva mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MELİSE İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'se' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

merve mine melike mete müge makbule medine menekşe müjde münire mehpare methiye mevhibe miyase mahmure mebruke mehriye mensure mihriye mintaze mücadele müslime maide mefkure meftune memnune mesude muhibe muhlise muhsine munise muradiye müfide mülkiye

MELİSE isminin Anlamı

MELİSE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MELİSE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MELİSE + Anlam" veya "MELİSE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MELİSE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MELİSE adını oluşturan M, E, L, İ, S, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

M
E
L
İ
S
E
TOPLAM
16
6
15
12
22
6
77

MELİSE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1303. özbil, 1304. mehtap, 1305. melise, 1306. mübeccel, 1307. nevil, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz