MERT İsim Raporu:

MERT Adının Yaygınlığı

MERT Türkiye'de en çok kullanılan 190. isim (... 188. yalçın, 189. gülşah, 190. mert, 191. rıza, 192. akın, ...). Ülkemizde yaklaşık her 866 kişiden birinin adı MERT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

MERT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:05 itibariyle yaklaşık 103,794 kişinin isminin MERT olduğu ve MERT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1367 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,481 MERT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MERT sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

MERT Türkiye'nin en yaygın 190. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 190. ad ise Curtis ismi. MERT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 188. Lynne 189. Andrea 190. Curtis 191. Karl 192. Ali isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERT İsminin Yazılışı:

--..-.-

Denizcilik Alfabesinde MERT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERT İsminin Barkod Yazılışı:

MERT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

merter cömert mertcan

SON HARFLERİ MERT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ert) göre mert ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (rt) göre mert ile Uyumlu İsimler :

bozkurt

BAŞ HARFLERİ MERT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (mer) göre MERT ile Uyumlu İsimler :

merve meral meryem meriç merih merter mervan meram mergül merdan mertcan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERT ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERT İLE UYUMLU İSİMLER:

'm' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

mehmet murat mahmut mesut muhammet mevlüt mithat melahat müfit mücahit macit mecit mürüvvet müjdat medet mut müferet mefaret

MERT isminin Anlamı

MERT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERT + Anlam" veya "MERT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERT adını oluşturan M, E, R, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

M
E
R
T
TOPLAM
16
6
21
24
67

MERT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 900. simla, 901. şelale, 902. mert, 903. dinçay, 904. senem, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal