İMRAN İsim Raporu:

İMRAN Adının Yaygınlığı

İMRAN Türkiye'de en çok kullanılan 1124. isim (... 1122. ülker, 1123. ilkin, 1124. imran, 1125. islam, 1126. istemihan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı İMRAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

İMRAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:50 itibariyle yaklaşık 9,018 kişinin isminin İMRAN olduğu ve İMRAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İMRAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İMRAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

İMRAN Türkiye'nin en yaygın 1124. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1124. ad ise Tonya ismi. İMRAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1122. Turner 1123. Hughes 1124. Tonya 1125. Christy 1126. Samantha isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İMRAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İMRAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İMRAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İMRAN İsminin Yazılışı:

..--.-..--.

Denizcilik Alfabesinde İMRAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İMRAN İsminin Barkod Yazılışı:

İMRAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İMRAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İMRAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İMRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (mran) göre imran ile Uyumlu İsimler :

ümran

Son 3 harfine (ran) göre imran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran baran hicran duran kamuran seyran devran erduran seran boran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre imran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ İMRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (imra) göre İMRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (imr) göre İMRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (im) göre İMRAN ile Uyumlu İsimler :

imge imdat imam

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İMRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'im' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ilhan ihsan irfan inan ilkin istemihan ilgen ilksen izzettin ilkşan ismailhan ilgün ilkan ilkkan incihan ilkgün izgen

İMRAN isminin Anlamı

İMRAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İMRAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İMRAN + Anlam" veya "İMRAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İMRAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İMRAN adını oluşturan İ, M, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

İ
M
R
A
N
TOPLAM
12
16
21
1
17
67

İMRAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 926. sevi, 927. tuna, 928. imran, 929. yonca, 930. şamil, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal