HİRAN İsim Raporu:

HİRAN Adının Yaygınlığı

HİRAN Türkiye'de en çok kullanılan 2175. isim (... 2173. hepgül, 2174. hicret, 2175. hiran, 2176. huri, 2177. huzeyfe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HİRAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HİRAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:03 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin HİRAN olduğu ve HİRAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HİRAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,479 HİRAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada HİRAN sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

HİRAN Türkiye'nin en yaygın 2175. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2175. ad ise Jaya ismi. HİRAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2173. Abbott 2174. Patton 2175. Jaya 2176. Amr 2177. Aleksandr isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HİRAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HİRAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HİRAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HİRAN İsminin Yazılışı:

.......-..--.

Denizcilik Alfabesinde HİRAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HİRAN İsminin Barkod Yazılışı:

HİRAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HİRAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HİRAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HİRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (iran) göre hiran ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ran) göre hiran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran baran hicran duran ümran kamuran seyran imran devran erduran seran boran başaran eran perran dövran zeran

Son 2 harfine (an) göre hiran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ HİRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (hira) göre HİRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (hir) göre HİRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (hi) göre HİRAN ile Uyumlu İsimler :

hilal hikmet hilmi hicran hidayet himmet hicabi hicret

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HİRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'hi' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

hicran

'h' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

hakan hasan hüseyin harun handan hayrettin haldun hüsamettin han helin hürkan hürcan hakkan hatun

HİRAN isminin Anlamı

HİRAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HİRAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HİRAN + Anlam" veya "HİRAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HİRAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HİRAN adını oluşturan H, İ, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

H
İ
R
A
N
TOPLAM
10
12
21
1
17
61

HİRAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 687. bermal, 688. diren, 689. hiran, 690. kebire, 691. mucid, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha