SALİHA İsim Raporu:

SALİHA Adının Yaygınlığı

SALİHA Türkiye'de en çok kullanılan 493. isim (... 491. selami, 492. saadet, 493. saliha, 494. salim, 495. sercan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı SALİHA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

SALİHA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:25 itibariyle yaklaşık 39,678 kişinin isminin SALİHA olduğu ve SALİHA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SALİHA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 SALİHA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SALİHA sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SALİHA Türkiye'nin en yaygın 493. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 493. ad ise Julius ismi. SALİHA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 491. Nina 492. Salvatore 493. Julius 494. Winston 495. Mohan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SALİHA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SALİHA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SALİHA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SALİHA İsminin Yazılışı:

....-.-.........-

Denizcilik Alfabesinde SALİHA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SALİHA İsminin Barkod Yazılışı:

SALİHA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SALİHA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SALİHA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SALİHA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (aliha) göre saliha ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (liha) göre saliha ile Uyumlu İsimler :

zeliha meliha

Son 3 harfine (iha) göre saliha ile Uyumlu İsimler :

sabiha semiha feriha mediha

Son 2 harfine (ha) göre saliha ile Uyumlu İsimler :

süha taha reha züleyha baha talha deha memduha zelha

BAŞ HARFLERİ SALİHA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (salih) göre SALİHA ile Uyumlu İsimler :

salih

İlk 4 harfine (sali) göre SALİHA ile Uyumlu İsimler :

salim salime salise

İlk 3 harfine (sal) göre SALİHA ile Uyumlu İsimler :

salman saltuk saltukhan

İlk 2 harfine (sa) göre SALİHA ile Uyumlu İsimler :

savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı sabire sabutay sadrettin sakıp samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba sancar saki sani safire sahra saide samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SALİHA İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ha' ile Biten İsimler :

sabiha

's' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

seda sema semra selma selda sevda suna sefa süha süreyya semiha sena safa sıdıka süheyla sıla sina seza sebla serra seyda serda süveyda simla sümeyra sara seyla saba sahra sebila sera seyma

SALİHA isminin Anlamı

SALİHA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SALİHA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SALİHA + Anlam" veya "SALİHA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SALİHA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SALİHA adını oluşturan S, A, L, İ, H, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

S
A
L
İ
H
A
TOPLAM
22
1
15
12
10
1
61

SALİHA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 682. refika, 683. sabahat, 684. saliha, 685. vahide, 686. şahika, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha