SACİT İsim Raporu:

SACİT Adının Yaygınlığı

SACİT Türkiye'de en çok kullanılan 664. isim (... 662. rezzan, 663. ruhi, 664. sacit, 665. sebahattin, 666. sena, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı SACİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

SACİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:56 itibariyle yaklaşık 24,292 kişinin isminin SACİT olduğu ve SACİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SACİT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SACİT yaşadığını tahmin ediyoruz.

SACİT Türkiye'nin en yaygın 664. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 664. ad ise Mahmoud ismi. SACİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 662. Sherman 663. King 664. Mahmoud 665. Patrice 666. August isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SACİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SACİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SACİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SACİT İsminin Yazılışı:

....--.-...-

Denizcilik Alfabesinde SACİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SACİT İsminin Barkod Yazılışı:

SACİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SACİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SACİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SACİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (acit) göre sacit ile Uyumlu İsimler :

macit

Son 3 harfine (cit) göre sacit ile Uyumlu İsimler :

mecit

Son 2 harfine (it) göre sacit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit cahit ferit reşit müfit seyit mücahit yiğit cavit raşit sabit nahit hurşit vahit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ SACİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (saci) göre SACİT ile Uyumlu İsimler :

sacide

İlk 3 harfine (sac) göre SACİT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (sa) göre SACİT ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SACİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

sait sabit

's' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

serhat sedat suat samet servet saadet seyit saffet sebahat sermet sabahat semahat satvet sebat serbülent semihat sonat

SACİT isminin Anlamı

SACİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SACİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SACİT + Anlam" veya "SACİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SACİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SACİT adını oluşturan S, A, C, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

S
A
C
İ
T
TOPLAM
22
1
3
12
24
62

SACİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 722. nadire, 723. nedime, 724. sacit, 725. sanem, 726. sefer, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda