NAHİT İsim Raporu:

NAHİT Adının Yaygınlığı

NAHİT Türkiye'de en çok kullanılan 1012. isim (... 1010. altay, 1011. fatin, 1012. nahit, 1013. korkut, 1014. arman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NAHİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NAHİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 13:49 itibariyle yaklaşık 9,024 kişinin isminin NAHİT olduğu ve NAHİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAHİT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 NAHİT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAHİT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NAHİT Türkiye'nin en yaygın 1012. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1012. ad ise Sunita ismi. NAHİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1010. Emery 1011. Cole 1012. Sunita 1013. Priscilla 1014. Monte isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAHİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAHİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAHİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAHİT İsminin Yazılışı:

-..-......-

Denizcilik Alfabesinde NAHİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAHİT İsminin Barkod Yazılışı:

NAHİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAHİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAHİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAHİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ahit) göre nahit ile Uyumlu İsimler :

cahit mücahit vahit

Son 3 harfine (hit) göre nahit ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (it) göre nahit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit ferit reşit müfit seyit sacit yiğit cavit macit raşit sabit mecit hurşit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ NAHİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nahi) göre NAHİT ile Uyumlu İsimler :

nahide nahi

İlk 3 harfine (nah) göre NAHİT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (na) göre NAHİT ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi naki nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAHİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat nevzat necdet nejat nusret nimet nüket nejdet nükhet nebahat necat nedret nezahat nezaket nüshet nüvit nezhet neşet nurhayat nüzhet

NAHİT isminin Anlamı

NAHİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAHİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAHİT + Anlam" veya "NAHİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAHİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAHİT adını oluşturan N, A, H, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

N
A
H
İ
T
TOPLAM
17
1
10
12
24
64

NAHİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 775. zahide, 776. zafer, 777. nahit, 778. nihat, 779. kübra, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet