NABİ İsim Raporu:

NABİ Adının Yaygınlığı

NABİ Türkiye'de en çok kullanılan 961. isim (... 959. mükerrem, 960. mürüvvet, 961. nabi, 962. nebahat, 963. nebil, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı NABİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

NABİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:02 itibariyle yaklaşık 12,624 kişinin isminin NABİ olduğu ve NABİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NABİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,467 NABİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NABİ sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

NABİ Türkiye'nin en yaygın 961. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 961. ad ise Shelly ismi. NABİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 959. Rogelio 960. Norbert 961. Shelly 962. Annie 963. Shahid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NABİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NABİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NABİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NABİ İsminin Yazılışı:

-..--.....

Denizcilik Alfabesinde NABİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NABİ İsminin Barkod Yazılışı:

NABİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NABİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NABİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NABİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (abi) göre nabi ile Uyumlu İsimler :

hicabi turabi

Son 2 harfine (bi) göre nabi ile Uyumlu İsimler :

vehbi nebi çelebi harbi

BAŞ HARFLERİ NABİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nab) göre NABİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (na) göre NABİ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NABİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi naki nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NABİ isminin Anlamı

NABİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NABİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NABİ + Anlam" veya "NABİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NABİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NABİ adını oluşturan N, A, B, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 32:

N
A
B
İ
TOPLAM
17
1
2
12
32

NABİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 39. safa, 40. hale, 41. nabi, 42. adil, 43. afife, ... Toplam 2 ismin aritmetik toplamı 32 (Binde 0.81 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hale