NAMİ İsim Raporu:

NAMİ Adının Yaygınlığı

NAMİ Türkiye'de en çok kullanılan 1301. isim (... 1299. nadiye, 1300. nafiye, 1301. nami, 1302. narin, 1303. nazik, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NAMİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NAMİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:50 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin NAMİ olduğu ve NAMİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAMİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,465 NAMİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAMİ sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

NAMİ Türkiye'nin en yaygın 1301. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1301. ad ise Fuad ismi. NAMİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1299. Aldo 1300. Desmond 1301. Fuad 1302. Yung 1303. Chin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAMİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAMİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAMİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAMİ İsminin Yazılışı:

-..---..

Denizcilik Alfabesinde NAMİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAMİ İsminin Barkod Yazılışı:

NAMİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAMİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAMİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ami) göre nami ile Uyumlu İsimler :

sami selami ilhami hami peyami nizami rami kerami

Son 2 harfine (mi) göre nami ile Uyumlu İsimler :

hilmi fehmi necmi rahmi nazmi cezmi azmi nesimi şemi vermi mahrumi

BAŞ HARFLERİ NAMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nam) göre NAMİ ile Uyumlu İsimler :

namık

İlk 2 harfine (na) göre NAMİ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NAMİ isminin Anlamı

NAMİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAMİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAMİ + Anlam" veya "NAMİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAMİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAMİ adını oluşturan N, A, M, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 46:

N
A
M
İ
TOPLAM
17
1
16
12
46

NAMİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 213. sedef, 214. naim, 215. nami, 216. necibe, 217. olgaç, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 46 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bedri şafak bahri çağrı ecmel refi liana sedef naim necibe olgaç sebla sena iclal şen amber asen bedir çağkan dilge harbi nadide saide