NAFİZ İsim Raporu:

NAFİZ Adının Yaygınlığı

NAFİZ Türkiye'de en çok kullanılan 1086. isim (... 1084. nadire, 1085. nafi, 1086. nafiz, 1087. necat, 1088. nedret, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NAFİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NAFİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 22:21 itibariyle yaklaşık 9,028 kişinin isminin NAFİZ olduğu ve NAFİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAFİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAFİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAFİZ Türkiye'nin en yaygın 1086. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1086. ad ise Nadeem ismi. NAFİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1084. Maryann 1085. Marla 1086. Nadeem 1087. Dave 1088. Tuan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAFİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAFİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAFİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAFİZ İsminin Yazılışı:

-..-..-...--..

Denizcilik Alfabesinde NAFİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAFİZ İsminin Barkod Yazılışı:

NAFİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAFİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAFİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAFİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (afiz) göre nafiz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (fiz) göre nafiz ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (iz) göre nafiz ile Uyumlu İsimler :

deniz cengiz filiz yeliz aziz güliz ediz şeniz güniz ramiz abdülaziz gülfiliz türkiz erdeniz gediz nergiz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ NAFİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nafi) göre NAFİZ ile Uyumlu İsimler :

nafi nafiye

İlk 3 harfine (naf) göre NAFİZ ile Uyumlu İsimler :

nafız nafı

İlk 2 harfine (na) göre NAFİZ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire naime nasuh nadiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile naser nasibe nasıh nazar nadircan nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAFİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

naz nergiz nafız nevhiz nevrez nevroz nurdeniz

NAFİZ isminin Anlamı

NAFİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAFİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAFİZ + Anlam" veya "NAFİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAFİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAFİZ adını oluşturan N, A, F, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

N
A
F
İ
Z
TOPLAM
17
1
7
12
29
66

NAFİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 873. mehman, 874. müjde, 875. nafiz, 876. nagihan, 877. nazif, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale