NAİME İsim Raporu:

NAİME Adının Yaygınlığı

NAİME Türkiye'de en çok kullanılan 1185. isim (... 1183. şaziye, 1184. şuayip, 1185. naime, 1186. vakıf, 1187. abdülaziz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı NAİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

NAİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:48 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin NAİME olduğu ve NAİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAİME adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 NAİME yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAİME sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NAİME Türkiye'nin en yaygın 1185. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1185. ad ise Meera ismi. NAİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1183. Houston 1184. Cara 1185. Meera 1186. Natasha 1187. Subhash isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAİME İsminin Yazılışı:

-..-..--.

Denizcilik Alfabesinde NAİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAİME İsminin Barkod Yazılışı:

NAİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aime) göre naime ile Uyumlu İsimler :

saime

Son 3 harfine (ime) göre naime ile Uyumlu İsimler :

halime rahime fadime rasime nedime azime besime ganime müslime nerime salime alime fehime hatime kerime nazime selime

Son 2 harfine (me) göre naime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ NAİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (naim) göre NAİME ile Uyumlu İsimler :

naim

İlk 3 harfine (nai) göre NAİME ile Uyumlu İsimler :

nail naile naide

İlk 2 harfine (na) göre NAİME ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

nazime

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nebibe nedviye nüvide

NAİME isminin Anlamı

NAİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAİME + Anlam" veya "NAİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAİME adını oluşturan N, A, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

N
A
İ
M
E
TOPLAM
17
1
12
16
6
52

NAİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 346. inanç, 347. kemal, 348. naime, 349. sina, 350. adalet, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu