VAKIF İsim Raporu:

VAKIF Adının Yaygınlığı

VAKIF Türkiye'de en çok kullanılan 1186. isim (... 1184. şuayip, 1185. naime, 1186. vakıf, 1187. abdülaziz, 1188. abuzer, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı VAKIF ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

VAKIF adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:47 itibariyle yaklaşık 6,312 kişinin isminin VAKIF olduğu ve VAKIF isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VAKIF isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VAKIF yaşadığını tahmin ediyoruz.

VAKIF Türkiye'nin en yaygın 1186. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1186. ad ise Natasha ismi. VAKIF adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1184. Cara 1185. Meera 1186. Natasha 1187. Subhash 1188. Asif isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VAKIF isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VAKIF İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VAKIF İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VAKIF İsminin Yazılışı:

...-.--.-....-.

Denizcilik Alfabesinde VAKIF İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VAKIF İsminin Barkod Yazılışı:

VAKIF ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VAKIF adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VAKIF KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ VAKIF İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (akıf) göre vakıf ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kıf) göre vakıf ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ıf) göre vakıf ile Uyumlu İsimler :

atıf asıf nayıf

BAŞ HARFLERİ VAKIF İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (vakı) göre VAKIF ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (vak) göre VAKIF ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (va) göre VAKIF ile Uyumlu İsimler :

vahap varol vahdettin vahit vatan vahip vahide vasfi varsıl vasfiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VAKIF İLE UYUMLU İSİMLER:

'va' ile başlayıp 'ıf' ile Biten İsimler :

'v' ile başlayıp 'f' ile Biten İsimler :

VAKIF isminin Anlamı

VAKIF Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VAKIF isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VAKIF + Anlam" veya "VAKIF isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VAKIF ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VAKIF adını oluşturan V, A, K, I, F harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

V
A
K
I
F
TOPLAM
27
1
14
11
7
60

VAKIF ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 609. özde, 610. salih, 611. vakıf, 612. afşin, 613. demir, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz kaside lerna