VATAN İsim Raporu:

VATAN Adının Yaygınlığı

VATAN Türkiye'de en çok kullanılan 1180. isim (... 1178. sezgi, 1179. vahit, 1180. vatan, 1181. öncü, 1182. öykü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı VATAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

VATAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 22:47 itibariyle yaklaşık 9,028 kişinin isminin VATAN olduğu ve VATAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VATAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VATAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

VATAN Türkiye'nin en yaygın 1180. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1180. ad ise Luisa ismi. VATAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1178. Elie 1179. Bryce 1180. Luisa 1181. Royce 1182. Ignatius isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VATAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VATAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VATAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VATAN İsminin Yazılışı:

...-.--.--.

Denizcilik Alfabesinde VATAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VATAN İsminin Barkod Yazılışı:

VATAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VATAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VATAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ VATAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (atan) göre vatan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tan) göre vatan ile Uyumlu İsimler :

ertan altan sultan sertan gülistan bertan uğurtan birtan kutan mutan botan göktan tan ışıltan şemistan

Son 2 harfine (an) göre vatan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan gürkan rıdvan teoman seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan

BAŞ HARFLERİ VATAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (vata) göre VATAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (vat) göre VATAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (va) göre VATAN ile Uyumlu İsimler :

vahap varol vahdettin vahit vakıf vahip vahide vasfi varsıl vasfiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VATAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'va' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

'v' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

volkan vildan vahdettin

VATAN isminin Anlamı

VATAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VATAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VATAN + Anlam" veya "VATAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VATAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VATAN adını oluşturan V, A, T, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

V
A
T
A
N
TOPLAM
27
1
24
1
17
70

VATAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1064. serdal, 1065. tunca, 1066. vatan, 1067. tarık, 1068. şakir, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca