ÖYKÜ İsim Raporu:

ÖYKÜ Adının Yaygınlığı

ÖYKÜ Türkiye'de en çok kullanılan 1182. isim (... 1180. vatan, 1181. öncü, 1182. öykü, 1183. şaziye, 1184. şuayip, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ÖYKÜ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ÖYKÜ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-08-2022 20:08 itibariyle yaklaşık 8,798 kişinin isminin ÖYKÜ olduğu ve ÖYKÜ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖYKÜ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖYKÜ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖYKÜ Türkiye'nin en yaygın 1182. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1182. ad ise Ignatius ismi. ÖYKÜ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1180. Luisa 1181. Royce 1182. Ignatius 1183. Houston 1184. Cara isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖYKÜ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖYKÜ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖYKÜ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖYKÜ İsminin Yazılışı:

----.---.-..-

Denizcilik Alfabesinde ÖYKÜ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖYKÜ İsminin Barkod Yazılışı:

ÖYKÜ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖYKÜ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖYKÜ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖYKÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ykü) göre öykü ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre öykü ile Uyumlu İsimler :

ülkü

BAŞ HARFLERİ ÖYKÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (öyk) göre ÖYKÜ ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öy) göre ÖYKÜ ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖYKÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'ü' ile Biten İsimler :

ömrü özgü öncü övgü

ÖYKÜ isminin Anlamı

ÖYKÜ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖYKÜ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖYKÜ + Anlam" veya "ÖYKÜ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖYKÜ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖYKÜ adını oluşturan Ö, Y, K, Ü harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 87:

Ö
Y
K
Ü
TOPLAM
19
28
14
26
87

ÖYKÜ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1683. nilkay, 1684. suavi, 1685. öykü, 1686. artun, 1687. barbaros, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 87 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

gökşen murat abdülgani bertuğ cemaliye devrim dilaver şeniz gürkan nüket kadriye mithat mümin nilberk nizami perihan saygın ulus umur beyatlı övül şinasi elifnaz çağlaralp nilkay suavi