ÖNCÜ İsim Raporu:

ÖNCÜ Adının Yaygınlığı

ÖNCÜ Türkiye'de en çok kullanılan 1181. isim (... 1179. vahit, 1180. vatan, 1181. öncü, 1182. öykü, 1183. şaziye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ÖNCÜ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ÖNCÜ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 02:35 itibariyle yaklaşık 8,981 kişinin isminin ÖNCÜ olduğu ve ÖNCÜ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖNCÜ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖNCÜ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖNCÜ Türkiye'nin en yaygın 1181. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1181. ad ise Royce ismi. ÖNCÜ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1179. Bryce 1180. Luisa 1181. Royce 1182. Ignatius 1183. Houston isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖNCÜ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖNCÜ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖNCÜ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖNCÜ İsminin Yazılışı:

----.-.-...-

Denizcilik Alfabesinde ÖNCÜ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖNCÜ İsminin Barkod Yazılışı:

ÖNCÜ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖNCÜ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖNCÜ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖNCÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ncü) göre öncü ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre öncü ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ ÖNCÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (önc) göre ÖNCÜ ile Uyumlu İsimler :

öncel

İlk 2 harfine (ön) göre ÖNCÜ ile Uyumlu İsimler :

önder öner önal önay önem öniz

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖNCÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'ü' ile Biten İsimler :

ömrü özgü öykü övgü

ÖNCÜ isminin Anlamı

ÖNCÜ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖNCÜ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖNCÜ + Anlam" veya "ÖNCÜ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖNCÜ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖNCÜ adını oluşturan Ö, N, C, Ü harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

Ö
N
C
Ü
TOPLAM
19
17
3
26
65

ÖNCÜ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 854. arıkan, 855. önay, 856. öncü, 857. haydar, 858. tolga, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay