ÖMRÜ İsim Raporu:

ÖMRÜ Adının Yaygınlığı

ÖMRÜ Türkiye'de en çok kullanılan 1078. isim (... 1076. nesimi, 1077. zihni, 1078. ömrü, 1079. melisa, 1080. merih, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ÖMRÜ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ÖMRÜ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-03-2023 18:12 itibariyle yaklaşık 8,872 kişinin isminin ÖMRÜ olduğu ve ÖMRÜ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖMRÜ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖMRÜ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖMRÜ Türkiye'nin en yaygın 1078. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1078. ad ise Mehdi ismi. ÖMRÜ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1076. Reynaldo 1077. Sheri 1078. Mehdi 1079. Jamal 1080. Ravindra isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖMRÜ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖMRÜ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖMRÜ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖMRÜ İsminin Yazılışı:

-----.-...-

Denizcilik Alfabesinde ÖMRÜ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖMRÜ İsminin Barkod Yazılışı:

ÖMRÜ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖMRÜ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖMRÜ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ömrüm

SON HARFLERİ ÖMRÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mrü) göre ömrü ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre ömrü ile Uyumlu İsimler :

şükrü

BAŞ HARFLERİ ÖMRÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ömr) göre ÖMRÜ ile Uyumlu İsimler :

ömrüm

İlk 2 harfine (öm) göre ÖMRÜ ile Uyumlu İsimler :

ömer ömür ömercan ömürcan ömürden

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖMRÜ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'ü' ile Biten İsimler :

özgü öncü öykü övgü

ÖMRÜ isminin Anlamı

ÖMRÜ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖMRÜ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖMRÜ + Anlam" veya "ÖMRÜ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖMRÜ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖMRÜ adını oluşturan Ö, M, R, Ü harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 82:

Ö
M
R
Ü
TOPLAM
19
16
21
26
82

ÖMRÜ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1492. dolakay, 1493. rıdvan, 1494. ömrü, 1495. pakize, 1496. sevil, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 82 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hikmet koray teoman asuman bayzar sıtkı davut evrim gülçin kayıhan dolakay rıdvan pakize sevil selvi varol vermi ülker ömür özgü şevki aysuda benson birsu erdener feyzi gümrah hızır mücella nevrah okyar sever sonat ilkşan zişan