VAHİT İsim Raporu:

VAHİT Adının Yaygınlığı

VAHİT Türkiye'de en çok kullanılan 1179. isim (... 1177. seyithan, 1178. sezgi, 1179. vahit, 1180. vatan, 1181. öncü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı VAHİT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

VAHİT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:25 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin VAHİT olduğu ve VAHİT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VAHİT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 VAHİT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada VAHİT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

VAHİT Türkiye'nin en yaygın 1179. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1179. ad ise Bryce ismi. VAHİT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1177. Lon 1178. Elie 1179. Bryce 1180. Luisa 1181. Royce isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VAHİT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VAHİT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VAHİT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VAHİT İsminin Yazılışı:

...-.-......-

Denizcilik Alfabesinde VAHİT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VAHİT İsminin Barkod Yazılışı:

VAHİT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VAHİT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VAHİT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ VAHİT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ahit) göre vahit ile Uyumlu İsimler :

cahit mücahit nahit

Son 3 harfine (hit) göre vahit ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (it) göre vahit ile Uyumlu İsimler :

ümit halit sait hamit ferit reşit müfit seyit sacit yiğit cavit macit raşit sabit mecit hurşit cemşit nüvit übeyit birgit ecevit

BAŞ HARFLERİ VAHİT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (vahi) göre VAHİT ile Uyumlu İsimler :

vahip vahide

İlk 3 harfine (vah) göre VAHİT ile Uyumlu İsimler :

vahap vahdettin

İlk 2 harfine (va) göre VAHİT ile Uyumlu İsimler :

varol vatan vakıf vasfi varsıl vasfiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VAHİT İLE UYUMLU İSİMLER:

'va' ile başlayıp 'it' ile Biten İsimler :

'v' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

vedat vecdet vuslat

VAHİT isminin Anlamı

VAHİT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VAHİT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VAHİT + Anlam" veya "VAHİT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VAHİT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VAHİT adını oluşturan V, A, H, İ, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 74:

V
A
H
İ
T
TOPLAM
27
1
10
12
24
74

VAHİT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1207. behlül, 1208. taycan, 1209. vahit, 1210. zeran, 1211. zilan, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 74 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

osman abdullah altuğ savaş ibrahim ayşem aybanu aysen şeyma bengül kıvanç yaşar harun nazım mehlika mennan faysal münci nezih korcan rohat ruhan sadiye tufan izol behlül taycan zeran zilan