SEZGİ İsim Raporu:

SEZGİ Adının Yaygınlığı

SEZGİ Türkiye'de en çok kullanılan 1178. isim (... 1176. seyda, 1177. seyithan, 1178. sezgi, 1179. vahit, 1180. vatan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı SEZGİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

SEZGİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:47 itibariyle yaklaşık 9,010 kişinin isminin SEZGİ olduğu ve SEZGİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZGİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEZGİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEZGİ Türkiye'nin en yaygın 1178. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1178. ad ise Elie ismi. SEZGİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1176. Nitin 1177. Lon 1178. Elie 1179. Bryce 1180. Luisa isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZGİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZGİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZGİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZGİ İsminin Yazılışı:

....--..--...

Denizcilik Alfabesinde SEZGİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZGİ İsminin Barkod Yazılışı:

SEZGİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZGİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZGİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sezgin

SON HARFLERİ SEZGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezgi) göre sezgi ile Uyumlu İsimler :

ezgi

Son 3 harfine (zgi) göre sezgi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (gi) göre sezgi ile Uyumlu İsimler :

sevgi bengi

BAŞ HARFLERİ SEZGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sezg) göre SEZGİ ile Uyumlu İsimler :

sezgin

İlk 3 harfine (sez) göre SEZGİ ile Uyumlu İsimler :

sezai sezen sezer sezin seza sezi sezercan

İlk 2 harfine (se) göre SEZGİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZGİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'gi' ile Biten İsimler :

sevgi

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi safi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SEZGİ isminin Anlamı

SEZGİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZGİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZGİ + Anlam" veya "SEZGİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZGİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZGİ adını oluşturan S, E, Z, G, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

S
E
Z
G
İ
TOPLAM
22
6
29
8
12
77

SEZGİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1322. semir, 1323. serim, 1324. sezgi, 1325. zerel, 1326. öniz, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim zerel öniz