SEZER İsim Raporu:

SEZER Adının Yaygınlığı

SEZER Türkiye'de en çok kullanılan 535. isim (... 533. günseli, 534. nail, 535. sezer, 536. jale, 537. korhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı SEZER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

SEZER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:32 itibariyle yaklaşık 33,405 kişinin isminin SEZER olduğu ve SEZER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEZER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 SEZER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEZER sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

SEZER Türkiye'nin en yaygın 535. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 535. ad ise Clifton ismi. SEZER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 533. Jeff 534. Terence 535. Clifton 536. Marjorie 537. Jude isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEZER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEZER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEZER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEZER İsminin Yazılışı:

....--....-.

Denizcilik Alfabesinde SEZER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEZER İsminin Barkod Yazılışı:

SEZER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEZER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEZER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sezercan

SON HARFLERİ SEZER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezer) göre sezer ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zer) göre sezer ile Uyumlu İsimler :

özer tanzer abuzer

Son 2 harfine (er) göre sezer ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader dinçer münevver yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher sefer ülker müyesser sencer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ SEZER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (seze) göre SEZER ile Uyumlu İsimler :

sezen sezercan

İlk 3 harfine (sez) göre SEZER ile Uyumlu İsimler :

sezgin sezai sezin seza sezgi sezi

İlk 2 harfine (se) göre SEZER ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sevgi sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sevil sevda seyhan sefa sevim serhan seval sedef selen sertaç sevinç servet selami sercan seçkin selman selcen semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena selcan sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sermet seren seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan selah semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sebat sebile seçgin sedanur selase selay selehattin selvinaz serbülent sertap setenay sevgiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEZER İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

seher sefer sencer sever selver server

's' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

serdar soner sarper sümer saynur sennur sernur süer sedanur suar sunar sancar sedar semanur semir senar serdenur sevginur sidar sungur

SEZER isminin Anlamı

SEZER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEZER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEZER + Anlam" veya "SEZER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEZER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEZER adını oluşturan S, E, Z, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

S
E
Z
E
R
TOPLAM
22
6
29
6
21
84

SEZER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1557. görkem, 1558. lütfi, 1559. sezer, 1560. hayyam, 1561. himmet, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer remzi göksel birgül cankut cemşit cihangir fikret güven görkem lütfi hayyam himmet serhat seyhan güray nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret yasir kutcan semavi seliz zeycan