MUKADDER İsim Raporu:

MUKADDER Adının Yaygınlığı

MUKADDER Türkiye'de en çok kullanılan 1439. isim (... 1437. mihriban, 1438. miraç, 1439. mukadder, 1440. murathan, 1441. nadide, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı MUKADDER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

MUKADDER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:34 itibariyle yaklaşık 6,319 kişinin isminin MUKADDER olduğu ve MUKADDER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MUKADDER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MUKADDER yaşadığını tahmin ediyoruz.

MUKADDER Türkiye'nin en yaygın 1439. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1439. ad ise Arshad ismi. MUKADDER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1437. Asim 1438. Ramiro 1439. Arshad 1440. Kwang 1441. Nasir isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MUKADDER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MUKADDER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MUKADDER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MUKADDER İsminin Yazılışı:

--..--.-.--..-....-.

Denizcilik Alfabesinde MUKADDER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MUKADDER İsminin Barkod Yazılışı:

MUKADDER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MUKADDER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MUKADDER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MUKADDER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 7 harfine (ukadder) göre mukadder ile Uyumlu İsimler :

Son 6 harfine (kadder) göre mukadder ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (adder) göre mukadder ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (dder) göre mukadder ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (der) göre mukadder ile Uyumlu İsimler :

önder ender kader iskender ejder lider gülender kalender özder şahinder

Son 2 harfine (er) göre mukadder ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker taner tamer muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver sezer dinçer münevver özer yener türker güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülfer gülter

BAŞ HARFLERİ MUKADDER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 7 harfine (mukadde) göre MUKADDER ile Uyumlu İsimler :

mukaddes mukaddem

İlk 6 harfine (mukadd) göre MUKADDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (mukad) göre MUKADDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (muka) göre MUKADDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (muk) göre MUKADDER ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (mu) göre MUKADDER ile Uyumlu İsimler :

mustafa murat muhammet muhammed muzaffer musa mutlu muharrem muammer muhsin muhittin muhlis muhterem murad mualla muhteşem murtaza muvaffak murathan muttalip muazzez mut mutan mutluay mutluhan muşturay muhtar mucid muhibe muhlise muhsine muhyiddin munip munise muradiye muratcan muteber

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MUKADDER İLE UYUMLU İSİMLER:

'muk' ile başlayıp 'der' ile Biten İsimler :

'mu' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

muzaffer muammer muteber

'm' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

mahir münevver mazhar mansur müyesser merter macir mahmur mefkür mehser müzekker muhtar medar mensur mücevher münir müzeher

MUKADDER isminin Anlamı

MUKADDER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MUKADDER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MUKADDER + Anlam" veya "MUKADDER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MUKADDER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MUKADDER adını oluşturan M, U, K, A, D, D, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 93:

M
U
K
A
D
D
E
R
TOPLAM
16
25
14
1
5
5
6
21
93

MUKADDER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1858. fethiye, 1859. gülhis, 1860. mukadder, 1861. nergiz, 1862. gökşin, ... Toplam 23 ismin aritmetik toplamı 93 (Binde 9.3 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mesut sunay övünç feridun aysun gürsal habibullah kısmet meryem müberra naziye nilgül nurkal tümer şemvel betigül fethiye gülhis nergiz gökşin nüvide yetiş