MUSA İsim Raporu:

MUSA Adının Yaygınlığı

MUSA Türkiye'de en çok kullanılan 282. isim (... 280. tülin, 281. kazım, 282. musa, 283. bayram, 284. coşkun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,133 kişiden birinin adı MUSA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.88.

MUSA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:54 itibariyle yaklaşık 79,176 kişinin isminin MUSA olduğu ve MUSA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1046 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MUSA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 37.03 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 12,809 MUSA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MUSA sayısı her yıl 97 kişi artıyor.

MUSA Türkiye'nin en yaygın 282. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 282. ad ise Jacqueline ismi. MUSA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 280. Grace 281. Eileen 282. Jacqueline 283. Kurt 284. Rafael isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MUSA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MUSA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MUSA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MUSA İsminin Yazılışı:

--..-....-

Denizcilik Alfabesinde MUSA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MUSA İsminin Barkod Yazılışı:

MUSA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MUSA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MUSA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MUSA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (usa) göre musa ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (sa) göre musa ile Uyumlu İsimler :

isa melisa hayrünnisa rumeysa hayrünisa hümeysa rümeysa şemsa

BAŞ HARFLERİ MUSA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (mus) göre MUSA ile Uyumlu İsimler :

mustafa

İlk 2 harfine (mu) göre MUSA ile Uyumlu İsimler :

murat muhammet muhammed muzaffer mutlu muharrem muammer muhsin muhittin mukaddes muhlis muhterem murad mualla muhteşem murtaza muvaffak mukadder murathan muttalip muazzez mukaddem mut mutan mutluay mutluhan muşturay muhtar mucid muhibe muhlise muhsine muhyiddin munip munise muradiye muratcan muteber

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MUSA İLE UYUMLU İSİMLER:

'm' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

mustafa meliha müberra mehlika melda melisa mediha mualla murtaza mahya manolya memduha merva mücella mücteba

MUSA isminin Anlamı

MUSA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MUSA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MUSA + Anlam" veya "MUSA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MUSA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MUSA adını oluşturan M, U, S, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

M
U
S
A
TOPLAM
16
25
22
1
64

MUSA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 797. kasım, 798. lut, 799. musa, 800. nuhi, 801. runa, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet