İSA İsim Raporu:

İSA Adının Yaygınlığı

İSA Türkiye'de en çok kullanılan 441. isim (... 439. tuna, 440. yahya, 441. isa, 442. zekeriya, 443. özgül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı İSA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

İSA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-09-2021 10:23 itibariyle yaklaşık 44,324 kişinin isminin İSA olduğu ve İSA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İSA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İSA yaşadığını tahmin ediyoruz.

İSA Türkiye'nin en yaygın 441. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 441. ad ise Judy ismi. İSA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 439. Eva 440. Miriam 441. Judy 442. Sally 443. Ana isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İSA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İSA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İSA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İSA İsminin Yazılışı:

......-

Denizcilik Alfabesinde İSA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İSA İsminin Barkod Yazılışı:

İSA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İSA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İSA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

melisa hayrünnisa hayrünisa

SON HARFLERİ İSA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (sa) göre isa ile Uyumlu İsimler :

musa rumeysa hümeysa rümeysa şemsa

BAŞ HARFLERİ İSA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (is) göre İSA ile Uyumlu İsimler :

ismail ismet iskender ishak islam istemihan israfil ismailhan istem

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İSA İLE UYUMLU İSİMLER:

'i' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

incila ilayda

İSA isminin Anlamı

İSA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İSA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İSA + Anlam" veya "İSA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İSA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İSA adını oluşturan İ, S, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 35:

İ
S
A
TOPLAM
12
22
1
35

İSA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 60. jale, 61. nida, 62. isa, 63. alp, 64. sefa, ... Toplam 4 ismin aritmetik toplamı 35 (Binde 1.62 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bahar jale nida