İSTEM İsim Raporu:

İSTEM Adının Yaygınlığı

İSTEM Türkiye'de en çok kullanılan 1886. isim (... 1884. inayet, 1885. incihan, 1886. istem, 1887. yudum, 1888. yunsur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı İSTEM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

İSTEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:19 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin İSTEM olduğu ve İSTEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İSTEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İSTEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

İSTEM Türkiye'nin en yaygın 1886. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1886. ad ise Mendoza ismi. İSTEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1884. Holmes 1885. Mills 1886. Mendoza 1887. Chua 1888. Aparna isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İSTEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İSTEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İSTEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İSTEM İsminin Yazılışı:

.....-.--

Denizcilik Alfabesinde İSTEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İSTEM İsminin Barkod Yazılışı:

İSTEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İSTEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İSTEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

istemihan

SON HARFLERİ İSTEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (stem) göre istem ile Uyumlu İsimler :

rüstem

Son 3 harfine (tem) göre istem ile Uyumlu İsimler :

meltem hatem

Son 2 harfine (em) göre istem ile Uyumlu İsimler :

özlem cem çiğdem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem eylem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem elem ayşem hürrem muhteşem ecem azem bükem diğdem emrem ersem mukaddem neşem bahrem çilem çisem ergem gizlem gülerdem kadem şehlem önem özdem

BAŞ HARFLERİ İSTEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (iste) göre İSTEM ile Uyumlu İsimler :

istemihan

İlk 3 harfine (ist) göre İSTEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (is) göre İSTEM ile Uyumlu İsimler :

ismail ismet isa iskender ishak islam israfil ismailhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İSTEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'is' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

ibrahim irem islam iklim ilham ikram imam

İSTEM isminin Anlamı

İSTEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İSTEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İSTEM + Anlam" veya "İSTEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İSTEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İSTEM adını oluşturan İ, S, T, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

İ
S
T
E
M
TOPLAM
12
22
24
6
16
80

İSTEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1435. tezcan, 1436. yasin, 1437. istem, 1438. zuhal, 1439. bilsay, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan