UĞUR İsim Raporu:

UĞUR Adının Yaygınlığı

UĞUR Türkiye'de en çok kullanılan 32. isim (... 30. onur, 31. yusuf, 32. uğur, 33. can, 34. halil, ...). Ülkemizde yaklaşık her 245 kişiden birinin adı UĞUR ve ismin yaygınlık oranı binde 4.07.

UĞUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:52 itibariyle yaklaşık 366,741 kişinin isminin UĞUR olduğu ve UĞUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 4838 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

UĞUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda UĞUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

UĞUR Türkiye'nin en yaygın 32. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 32. ad ise Mary ismi. UĞUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 30. Donald 31. Elizabeth 32. Mary 33. Douglas 34. Christopher isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

UĞUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde UĞUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde UĞUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde UĞUR İsminin Yazılışı:

..---...-.-.

Denizcilik Alfabesinde UĞUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

UĞUR İsminin Barkod Yazılışı:

UĞUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(UĞUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

UĞUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

uğurtan

SON HARFLERİ UĞUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ğur) göre uğur ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ur) göre uğur ile Uyumlu İsimler :

onur nur ilknur aynur öznur cumhur timur yağmur ayşenur binnur gülnur umur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur batur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur mahmur uygur şemnur sedanur altemur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ UĞUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (uğu) göre UĞUR ile Uyumlu İsimler :

uğurtan

İlk 2 harfine () göre UĞUR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ UĞUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'u' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

umur uygar uygur

UĞUR isminin Anlamı

UĞUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size UĞUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "UĞUR + Anlam" veya "UĞUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
UĞUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

UĞUR adını oluşturan U, Ğ, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

U
Ğ
U
R
TOPLAM
25
9
25
21
80

UĞUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1406. tuğcan, 1407. şemsi, 1408. uğur, 1409. alanur, 1410. ismet, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan