ÖZNUR İsim Raporu:

ÖZNUR Adının Yaygınlığı

ÖZNUR Türkiye'de en çok kullanılan 268. isim (... 266. neşe, 267. yeliz, 268. öznur, 269. şenol, 270. reyhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,091 kişiden birinin adı ÖZNUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.92.

ÖZNUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:42 itibariyle yaklaşık 83,046 kişinin isminin ÖZNUR olduğu ve ÖZNUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1093 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZNUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZNUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZNUR Türkiye'nin en yaygın 268. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 268. ad ise Mohammed ismi. ÖZNUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 266. Paula 267. Diana 268. Mohammed 269. Sara 270. Geoffrey isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZNUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZNUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZNUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZNUR İsminin Yazılışı:

-----..-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZNUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZNUR İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZNUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZNUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZNUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (znur) göre öznur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nur) göre öznur ile Uyumlu İsimler :

onur nur ilknur aynur ayşenur binnur gülnur şennur zinnur yurdanur göknur saynur atanur elifnur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur şemnur sedanur ilnur birnur damlanur elnur semanur serdenur sevginur

Son 2 harfine (ur) göre öznur ile Uyumlu İsimler :

uğur cumhur timur yağmur umur mansur batur billur gurur mahmur uygur altemur yunsur şekur abdülgafur mensur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ ÖZNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (öznu) göre ÖZNUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (özn) göre ÖZNUR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZNUR ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden özgül özer özgen özay özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özal özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZNUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

'ö' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ömer özgür önder ömür özer öner özdemir özger özder

ÖZNUR isminin Anlamı

ÖZNUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZNUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZNUR + Anlam" veya "ÖZNUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZNUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZNUR adını oluşturan Ö, Z, N, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 111:

Ö
Z
N
U
R
TOPLAM
19
29
17
25
21
111

ÖZNUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2228. tacettin, 2229. yüksel, 2230. öznur, 2231. abdülgafur, 2232. huzeyfe, ... Toplam 13 ismin aritmetik toplamı 111 (Binde 5.26 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berksoy düzgün gündüz resmiye sadettin sevilay sorgun tacettin yüksel abdülgafur huzeyfe şazimet