ÖZAY İsim Raporu:

ÖZAY Adının Yaygınlığı

ÖZAY Türkiye'de en çok kullanılan 719. isim (... 717. lütfü, 718. reha, 719. özay, 720. öner, 721. meliha, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı ÖZAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

ÖZAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:49 itibariyle yaklaşık 21,644 kişinin isminin ÖZAY olduğu ve ÖZAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZAY Türkiye'nin en yaygın 719. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 719. ad ise Lillian ismi. ÖZAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 717. Vance 718. Newton 719. Lillian 720. Mohamad 721. Harlan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZAY İsminin Yazılışı:

-----...--.--

Denizcilik Alfabesinde ÖZAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZAY İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zay) göre özay ile Uyumlu İsimler :

füzay uzay

Son 2 harfine (ay) göre özay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay oray önay

BAŞ HARFLERİ ÖZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (öza) göre ÖZAY ile Uyumlu İsimler :

özal

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZAY ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özer özgen özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ö' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

önay

ÖZAY isminin Anlamı

ÖZAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZAY + Anlam" veya "ÖZAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZAY adını oluşturan Ö, Z, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

Ö
Z
A
Y
TOPLAM
19
29
1
28
77

ÖZAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1300. gökalp, 1301. jülide, 1302. özay, 1303. özbil, 1304. mehtap, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun göray hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz