ERAY İsim Raporu:

ERAY Adının Yaygınlığı

ERAY Türkiye'de en çok kullanılan 427. isim (... 425. cemile, 426. ferhan, 427. eray, 428. ersan, 429. fahrettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı ERAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

ERAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 08:23 itibariyle yaklaşık 45,990 kişinin isminin ERAY olduğu ve ERAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ERAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ERAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ERAY Türkiye'nin en yaygın 427. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 427. ad ise Erin ismi. ERAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 425. Ernesto 426. Chester 427. Erin 428. Anil 429. Elias isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERAY İsminin Yazılışı:

..-..--.--

Denizcilik Alfabesinde ERAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERAY İsminin Barkod Yazılışı:

ERAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

feray esmeray beray seray

SON HARFLERİ ERAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ray) göre eray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray güray giray yıldıray miray boray baturay biray hüray muşturay samuray alpgiray bediray göray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre eray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ ERAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (era) göre ERAY ile Uyumlu İsimler :

eralp eran

İlk 2 harfine (er) göre ERAY ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen ertunç erbil erhun ertuğ ertürk erşan erdil erduran ertekin erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem ertunga erşen ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

ersoy esmeray emay erbay ergünay

ERAY isminin Anlamı

ERAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERAY + Anlam" veya "ERAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERAY adını oluşturan E, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

E
R
A
Y
TOPLAM
6
21
1
28
56

ERAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 472. beril, 473. birdal, 474. eray, 475. erbil, 476. ezel, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman aslan hatice barçın beril birdal erbil ezel seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya