BARÇIN İsim Raporu:

BARÇIN Adının Yaygınlığı

BARÇIN Türkiye'de en çok kullanılan 1531. isim (... 1529. simden, 1530. türköz, 1531. barçın, 1532. barın, 1533. bayhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BARÇIN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BARÇIN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 02:36 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin BARÇIN olduğu ve BARÇIN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BARÇIN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BARÇIN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BARÇIN Türkiye'nin en yaygın 1531. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1531. ad ise Irfan ismi. BARÇIN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1529. Santosh 1530. Hilda 1531. Irfan 1532. Annmarie 1533. Janelle isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BARÇIN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BARÇIN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BARÇIN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BARÇIN İsminin Yazılışı:

-....-.-.-.-...-.

Denizcilik Alfabesinde BARÇIN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BARÇIN İsminin Barkod Yazılışı:

BARÇIN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BARÇIN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BARÇIN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BARÇIN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (arçın) göre barçın ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rçın) göre barçın ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (çın) göre barçın ile Uyumlu İsimler :

yalçın

Son 2 harfine (ın) göre barçın ile Uyumlu İsimler :

aydın akın ışın taşkın aşkın aykın saygın ılgın yalın barkın algın alkın aysın barın yarkın akalın arkın çağın cansın

BAŞ HARFLERİ BARÇIN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (barçı) göre BARÇIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (barç) göre BARÇIN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bar) göre BARÇIN ile Uyumlu İsimler :

barış baran barbaros barlas barkın barın

İlk 2 harfine (ba) göre BARÇIN ile Uyumlu İsimler :

banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki basri bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar balkan batur baturay bayazıt bayer baycan bahadırhan bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BARÇIN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ın' ile Biten İsimler :

barkın barın

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin baycan bircan boran buğrahan bigen bahadırhan bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BARÇIN isminin Anlamı

BARÇIN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BARÇIN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BARÇIN + Anlam" veya "BARÇIN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BARÇIN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BARÇIN adını oluşturan B, A, R, Ç, I, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

B
A
R
Ç
I
N
TOPLAM
2
1
21
4
11
17
56

BARÇIN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 469. aslan, 470. hatice, 471. barçın, 472. beril, 473. birdal, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman aslan hatice beril birdal eray erbil ezel seden ikbali galip müge nedim macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya