NEDİM İsim Raporu:

NEDİM Adının Yaygınlığı

NEDİM Türkiye'de en çok kullanılan 285. isim (... 283. bayram, 284. coşkun, 285. nedim, 286. sait, 287. oğuzhan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,178 kişiden birinin adı NEDİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.85.

NEDİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:11 itibariyle yaklaşık 76,638 kişinin isminin NEDİM olduğu ve NEDİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1010 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEDİM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 NEDİM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NEDİM sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

NEDİM Türkiye'nin en yaygın 285. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 285. ad ise Steve ismi. NEDİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 283. Kurt 284. Rafael 285. Steve 286. Elliott 287. Oscar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEDİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEDİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEDİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEDİM İsminin Yazılışı:

-..-....--

Denizcilik Alfabesinde NEDİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEDİM İsminin Barkod Yazılışı:

NEDİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEDİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEDİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nedime

SON HARFLERİ NEDİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (edim) göre nedim ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dim) göre nedim ile Uyumlu İsimler :

erdim

Son 2 harfine (im) göre nedim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim devrim kerim sevim saim salim naim halim rasim haşim besim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim nevim hayim medaim neslim iklim şehim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ NEDİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nedi) göre NEDİM ile Uyumlu İsimler :

nedime

İlk 3 harfine (ned) göre NEDİM ile Uyumlu İsimler :

nedret nedviye

İlk 2 harfine (ne) göre NEDİM ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEDİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

nevim neslim nesim

'n' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

nazım naim neşem

NEDİM isminin Anlamı

NEDİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEDİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEDİM + Anlam" veya "NEDİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEDİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEDİM adını oluşturan N, E, D, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 56:

N
E
D
İ
M
TOPLAM
17
6
5
12
16
56

NEDİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 479. galip, 480. müge, 481. nedim, 482. macit, 483. medaim, ... Toplam 26 ismin aritmetik toplamı 56 (Binde 10.52 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nadir arman aslan hatice barçın beril birdal eray erbil ezel seden ikbali galip müge macit medaim nadile recep alihan bahrem behram belçin bircan hazal mahya