COŞKUN İsim Raporu:

COŞKUN Adının Yaygınlığı

COŞKUN Türkiye'de en çok kullanılan 284. isim (... 282. musa, 283. bayram, 284. coşkun, 285. nedim, 286. sait, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,178 kişiden birinin adı COŞKUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.85.

COŞKUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:27 itibariyle yaklaşık 76,638 kişinin isminin COŞKUN olduğu ve COŞKUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1010 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

COŞKUN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda COŞKUN yaşadığını tahmin ediyoruz.

COŞKUN Türkiye'nin en yaygın 284. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 284. ad ise Rafael ismi. COŞKUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 282. Jacqueline 283. Kurt 284. Rafael 285. Steve 286. Elliott isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

COŞKUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde COŞKUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde COŞKUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde COŞKUN İsminin Yazılışı:

-.-.---...-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde COŞKUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

COŞKUN İsminin Barkod Yazılışı:

COŞKUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(COŞKUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

COŞKUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ COŞKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (oşkun) göre coşkun ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (şkun) göre coşkun ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kun) göre coşkun ile Uyumlu İsimler :

orkun arkun uçkun

Son 2 harfine (un) göre coşkun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun aysun füsun ceyhun dursun feridun orçun ergun haldun oytun olgun efsun erhun orhun sadun argun artun fisun göksun tuygun ferhun cansun seyhun sorgun tosun tolun elsun ersun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ COŞKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (coşku) göre COŞKUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (coşk) göre COŞKUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (coş) göre COŞKUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (co) göre COŞKUN ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ COŞKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'co' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

can canan cihan ceren ceyhun candan celalettin cemalettin ceylan cenan cavidan cansun cansın cantekin cengizhan ceyhan ceylin civan

COŞKUN isminin Anlamı

COŞKUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size COŞKUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "COŞKUN + Anlam" veya "COŞKUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
COŞKUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

COŞKUN adını oluşturan C, O, Ş, K, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 100:

C
O
Ş
K
U
N
TOPLAM
3
18
23
14
25
17
100

COŞKUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2009. şaziye, 2010. şevket, 2011. coşkun, 2012. cumhur, 2013. yılmaz, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 100 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

şevket cumhur yılmaz ertekin esengül esmeray fikriye firdevs gurur gülgün hürrem muhlis neslihan sevtap soykan yağmur izzet alaettin firuze gülsay gülter muteber ruhsar toygar