BOTAN İsim Raporu:

BOTAN Adının Yaygınlığı

BOTAN Türkiye'de en çok kullanılan 2012. isim (... 2010. birsel, 2011. birsu, 2012. botan, 2013. buhara, 2014. bulutcan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BOTAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BOTAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:31 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin BOTAN olduğu ve BOTAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BOTAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BOTAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BOTAN Türkiye'nin en yaygın 2012. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2012. ad ise Anitha ismi. BOTAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2010. Saroj 2011. Ginger 2012. Anitha 2013. Reena 2014. Gita isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BOTAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BOTAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BOTAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BOTAN İsminin Yazılışı:

-...----.--.

Denizcilik Alfabesinde BOTAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BOTAN İsminin Barkod Yazılışı:

BOTAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BOTAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BOTAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BOTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (otan) göre botan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tan) göre botan ile Uyumlu İsimler :

ertan altan sultan sertan gülistan bertan vatan uğurtan birtan kutan mutan göktan tan ışıltan şemistan

Son 2 harfine (an) göre botan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan gürkan rıdvan teoman seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan

BAŞ HARFLERİ BOTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bota) göre BOTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bot) göre BOTAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bo) göre BOTAN ile Uyumlu İsimler :

bora boray bozkurt boran borahan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BOTAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bo' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

boran borahan

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan buğrahan bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin bulutcan buğrakan

BOTAN isminin Anlamı

BOTAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BOTAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BOTAN + Anlam" veya "BOTAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BOTAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BOTAN adını oluşturan B, O, T, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

B
O
T
A
N
TOPLAM
2
18
24
1
17
62

BOTAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 728. refhan, 729. zekai, 730. botan, 731. başbuğ, 732. eriş, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai başbuğ eriş filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda