BİLGİN İsim Raporu:

BİLGİN Adının Yaygınlığı

BİLGİN Türkiye'de en çok kullanılan 524. isim (... 522. şirin, 523. basri, 524. bilgin, 525. candan, 526. mahir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,677 kişiden birinin adı BİLGİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.37.

BİLGİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 02:24 itibariyle yaklaşık 33,235 kişinin isminin BİLGİN olduğu ve BİLGİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 440 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BİLGİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BİLGİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BİLGİN Türkiye'nin en yaygın 524. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 524. ad ise May ismi. BİLGİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 522. Rodolfo 523. Michel 524. May 525. Ravi 526. Carlton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BİLGİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BİLGİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BİLGİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BİLGİN İsminin Yazılışı:

-......-..--...-.

Denizcilik Alfabesinde BİLGİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BİLGİN İsminin Barkod Yazılışı:

BİLGİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BİLGİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BİLGİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BİLGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ilgin) göre bilgin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lgin) göre bilgin ile Uyumlu İsimler :

belgin

Son 3 harfine (gin) göre bilgin ile Uyumlu İsimler :

engin sezgin ergin rengin kültegin seçgin birgin ezgin göktigin

Son 2 harfine (in) göre bilgin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin hayrettin aytekin berrin muhsin tekin bahattin nevin fahrettin gültekin zerrin ekin necmettin seçkin şirin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin yetkin erkin evin nurçin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin ilkin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin ertekin gıyasettin helin narin ramin semin sevin öztekin alptekin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin

BAŞ HARFLERİ BİLGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (bilgi) göre BİLGİN ile Uyumlu İsimler :

bilgiye

İlk 4 harfine (bilg) göre BİLGİN ile Uyumlu İsimler :

bilge bilgehan bilgen bilgetürk bilgütay

İlk 3 harfine (bil) göre BİLGİN ile Uyumlu İsimler :

bilal billur bilali bilbaşar bilhan bilek bilsay

İlk 2 harfine (bi) göre BİLGİN ile Uyumlu İsimler :

birol birsen birgül binnur bihter birdal birkan bingöl binnaz bircan bigen bingür biray birim birtan birdane birgin birgit birnur birsel birsu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BİLGİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bi' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

birgin

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran buğrahan bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan botan bulutcan borahan buğrakan

BİLGİN isminin Anlamı

BİLGİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BİLGİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BİLGİN + Anlam" veya "BİLGİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BİLGİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BİLGİN adını oluşturan B, İ, L, G, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

B
İ
L
G
İ
N
TOPLAM
2
12
15
8
12
17
66

BİLGİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 862. başaran, 863. beyza, 864. bilgin, 865. cezmi, 866. elvan, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale