YETKİN İsim Raporu:

YETKİN Adının Yaygınlığı

YETKİN Türkiye'de en çok kullanılan 872. isim (... 870. iclal, 871. yeter, 872. yetkin, 873. yonca, 874. nagehan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı YETKİN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

YETKİN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-02-2024 03:12 itibariyle yaklaşık 15,266 kişinin isminin YETKİN olduğu ve YETKİN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YETKİN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YETKİN yaşadığını tahmin ediyoruz.

YETKİN Türkiye'nin en yaygın 872. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 872. ad ise Florence ismi. YETKİN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 870. Sang 871. Elisa 872. Florence 873. Thaddeus 874. Dilip isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YETKİN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YETKİN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YETKİN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YETKİN İsminin Yazılışı:

-.--.--.-..-.

Denizcilik Alfabesinde YETKİN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YETKİN İsminin Barkod Yazılışı:

YETKİN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YETKİN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YETKİN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YETKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (etkin) göre yetkin ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (tkin) göre yetkin ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kin) göre yetkin ile Uyumlu İsimler :

aytekin tekin gültekin ekin seçkin erkin ilkin ertekin öztekin alptekin berkin cantekin keskin

Son 2 harfine (in) göre yetkin ile Uyumlu İsimler :

hüseyin metin engin yasemin emin ersin aylin esin yasin çetin selin pelin nesrin burçin şahin selahattin nurettin tülin gülçin tahsin sezgin hayrettin berrin muhsin bahattin nevin belgin fahrettin ergin zerrin necmettin şirin bilgin sadettin elçin güzin celalettin cemalettin muhittin nermin hüsamettin mümin sebahattin timuçin abidin alaattin bünyamin sabahattin gülbin pervin sermin tacettin şerafettin afşin ayşin bedrettin sezin evin nurçin rengin saadettin şemsettin fatin gülin selmin vahdettin şahabettin şermin alaaddin kutbettin nizamettin ayçin burhanettin derin gıyasettin helin narin ramin semin sevin ercin izzettin seyfettin türesin rüknettin alaeddin ayfettin

BAŞ HARFLERİ YETKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (yetki) göre YETKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (yetk) göre YETKİN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (yet) göre YETKİN ile Uyumlu İsimler :

yeter yetiş yetişhan

İlk 2 harfine (ye) göre YETKİN ile Uyumlu İsimler :

yeşim yeliz yelda yener yekta yenal yegane yektaali yelin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YETKİN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ye' ile başlayıp 'in' ile Biten İsimler :

yelin

'y' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

yasemin yasin yalçın yaman yalın yarkın yusufhan yasemen yavuzcan yetişhan yunushan

YETKİN isminin Anlamı

YETKİN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YETKİN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YETKİN + Anlam" veya "YETKİN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YETKİN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YETKİN adını oluşturan Y, E, T, K, İ, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 101:

Y
E
T
K
İ
N
TOPLAM
28
6
24
14
12
17
101

YETKİN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2041. nevhiz, 2042. solmaz, 2043. yetkin, 2044. zeynel, 2045. şirvan, ... Toplam 22 ismin aritmetik toplamı 101 (Binde 8.9 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

adıgüzel hüsnü beyazıt kurtcebe kutsal muammer nevhiz solmaz zeynel şirvan saltuk damlanur mahrumi meftune nedviye reyyan ruhsen saygun seyyid tayyibe yektaali