SALTUK İsim Raporu:

SALTUK Adının Yaygınlığı

SALTUK Türkiye'de en çok kullanılan 2016. isim (... 2014. bulutcan, 2015. gürtuğ, 2016. saltuk, 2017. buyçe, 2018. çağkan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SALTUK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SALTUK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:18 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin SALTUK olduğu ve SALTUK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SALTUK isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SALTUK yaşadığını tahmin ediyoruz.

SALTUK Türkiye'nin en yaygın 2016. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2016. ad ise Christa ismi. SALTUK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2014. Gita 2015. Romulo 2016. Christa 2017. Shahram 2018. Candice isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SALTUK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SALTUK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SALTUK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SALTUK İsminin Yazılışı:

....-.-..-..--.-

Denizcilik Alfabesinde SALTUK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SALTUK İsminin Barkod Yazılışı:

SALTUK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SALTUK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SALTUK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

saltukhan

SON HARFLERİ SALTUK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (altuk) göre saltuk ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ltuk) göre saltuk ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tuk) göre saltuk ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (uk) göre saltuk ile Uyumlu İsimler :

faruk selçuk ufuk haluk doruk

BAŞ HARFLERİ SALTUK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (saltu) göre SALTUK ile Uyumlu İsimler :

saltukhan

İlk 4 harfine (salt) göre SALTUK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (sal) göre SALTUK ile Uyumlu İsimler :

salih saliha salim salman salime salise

İlk 2 harfine (sa) göre SALTUK ile Uyumlu İsimler :

savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı sabire sabutay sadrettin sakıp samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba sancar saki sani safire sahra saide samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SALTUK İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'uk' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

selçuk sadık sıddık sevindik

SALTUK isminin Anlamı

SALTUK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SALTUK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SALTUK + Anlam" veya "SALTUK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SALTUK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SALTUK adını oluşturan S, A, L, T, U, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 101:

S
A
L
T
U
K
TOPLAM
22
1
15
24
25
14
101

SALTUK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2044. zeynel, 2045. şirvan, 2046. saltuk, 2047. damlanur, 2048. mahrumi, ... Toplam 22 ismin aritmetik toplamı 101 (Binde 8.9 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

adıgüzel hüsnü beyazıt kurtcebe kutsal muammer nevhiz solmaz yetkin zeynel şirvan damlanur mahrumi meftune nedviye reyyan ruhsen saygun seyyid tayyibe yektaali