FARUK İsim Raporu:

FARUK Adının Yaygınlığı

FARUK Türkiye'de en çok kullanılan 43. isim (... 41. burcu, 42. cem, 43. faruk, 44. orhan, 45. derya, ...). Ülkemizde yaklaşık her 304 kişiden birinin adı FARUK ve ismin yaygınlık oranı binde 3.29.

FARUK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:27 itibariyle yaklaşık 296,684 kişinin isminin FARUK olduğu ve FARUK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3910 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FARUK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,960 FARUK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada FARUK sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

FARUK Türkiye'nin en yaygın 43. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 43. ad ise Howard ismi. FARUK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 41. Gregory 42. Eric 43. Howard 44. Susan 45. Anne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FARUK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FARUK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FARUK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FARUK İsminin Yazılışı:

..-..-.-...--.-

Denizcilik Alfabesinde FARUK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FARUK İsminin Barkod Yazılışı:

FARUK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FARUK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FARUK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FARUK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aruk) göre faruk ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ruk) göre faruk ile Uyumlu İsimler :

doruk

Son 2 harfine (uk) göre faruk ile Uyumlu İsimler :

selçuk ufuk haluk saltuk

BAŞ HARFLERİ FARUK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (faru) göre FARUK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (far) göre FARUK ile Uyumlu İsimler :

farşid

İlk 2 harfine (fa) göre FARUK ile Uyumlu İsimler :

fatih fatma fahri faik fahrettin fazıl fadime fatoş fahriye fazilet fatin fatmagül fahir fadi fatmanur fazila faysal fazlı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FARUK İLE UYUMLU İSİMLER:

'fa' ile başlayıp 'uk' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

faik

FARUK isminin Anlamı

FARUK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FARUK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FARUK + Anlam" veya "FARUK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FARUK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FARUK adını oluşturan F, A, R, U, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

F
A
R
U
K
TOPLAM
7
1
21
25
14
68

FARUK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 951. birol, 952. çağatay, 953. faruk, 954. feragat, 955. göker, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer gökçen atilla bernar birol çağatay feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan