GÖKÇEN İsim Raporu:

GÖKÇEN Adının Yaygınlığı

GÖKÇEN Türkiye'de en çok kullanılan 331. isim (... 329. veli, 330. şükran, 331. gökçen, 332. naci, 333. aziz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,402 kişiden birinin adı GÖKÇEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.71.

GÖKÇEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:13 itibariyle yaklaşık 63,880 kişinin isminin GÖKÇEN olduğu ve GÖKÇEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 844 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖKÇEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖKÇEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖKÇEN Türkiye'nin en yaygın 331. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 331. ad ise Byron ismi. GÖKÇEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 329. Allison 330. Max 331. Byron 332. Valerie 333. Murray isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖKÇEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖKÇEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖKÇEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖKÇEN İsminin Yazılışı:

--.----.--.-..-.

Denizcilik Alfabesinde GÖKÇEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖKÇEN İsminin Barkod Yazılışı:

GÖKÇEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖKÇEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖKÇEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖKÇEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ökçen) göre gökçen ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kçen) göre gökçen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (çen) göre gökçen ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (en) göre gökçen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ GÖKÇEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (gökçe) göre GÖKÇEN ile Uyumlu İsimler :

gökçe

İlk 4 harfine (gökç) göre GÖKÇEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gök) göre GÖKÇEN ile Uyumlu İsimler :

gökhan göksel gökmen gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk gök gökcan göker gökşenay göknil göksen göktan göktigin gökşin

İlk 2 harfine () göre GÖKÇEN ile Uyumlu İsimler :

gözde gönül görkem göçer gönen gözen göray göze

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖKÇEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

gökmen gökben gökşen gönen gözen göksen

'g' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

gökhan gülçin gürkan gülcan gürhan gülten gülşen güven gültekin gülden gülseren gülhan güzin gülen gülgün gülbin gülsen gürcan gülsün gülistan gülin gün günhan gülseven gıyasettin göksun gürsan gülderen gülsevin gökcan güjan göktan göktigin gökşin gülün

GÖKÇEN isminin Anlamı

GÖKÇEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖKÇEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖKÇEN + Anlam" veya "GÖKÇEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖKÇEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖKÇEN adını oluşturan G, Ö, K, Ç, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 68:

G
Ö
K
Ç
E
N
TOPLAM
8
19
14
4
6
17
68

GÖKÇEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 946. tahir, 947. tamer, 948. gökçen, 949. atilla, 950. bernar, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 68 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tahir tamer atilla bernar birol çağatay faruk feragat göker ilker hıfzı önder erşan sıddık murad narin neşem oruç raşide ruhi sakıp savan tanıl tibet tuğçe yahya cansu candeğer huri ortaç oray şemsa şilan