NURTEN İsim Raporu:

NURTEN Adının Yaygınlığı

NURTEN Türkiye'de en çok kullanılan 320. isim (... 318. asuman, 319. ayfer, 320. nurten, 321. cumhur, 322. devrim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,339 kişiden birinin adı NURTEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.75.

NURTEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:22 itibariyle yaklaşık 67,561 kişinin isminin NURTEN olduğu ve NURTEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 891 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURTEN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 NURTEN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NURTEN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NURTEN Türkiye'nin en yaygın 320. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 320. ad ise Joanne ismi. NURTEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 318. Maureen 319. Abraham 320. Joanne 321. Erik 322. Rene isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURTEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURTEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURTEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURTEN İsminin Yazılışı:

-...-.-.-.-.

Denizcilik Alfabesinde NURTEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURTEN İsminin Barkod Yazılışı:

NURTEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURTEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURTEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURTEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urten) göre nurten ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rten) göre nurten ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ten) göre nurten ile Uyumlu İsimler :

ayten gülten berkten selten

Son 2 harfine (en) göre nurten ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden gökçen evren ayşen birsen gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen çimen bigen seymen aygen aysen simden elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ NURTEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nurte) göre NURTEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (nurt) göre NURTEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nur) göre NURTEN ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nuray nurettin nurdan nuran nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURTEN ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURTEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

nursen nurşen nurben nurden nurseren

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nihan nurettin nurdan nazan nuran nalan nurcan nevin nurhan necmettin nermin numan nagihan neriman nagehan nurçin nurkan nizamettin narin nişan noyan nildan noyhan nurcihan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nilhan

NURTEN isminin Anlamı

NURTEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURTEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURTEN + Anlam" veya "NURTEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURTEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURTEN adını oluşturan N, U, R, T, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 110:

N
U
R
T
E
N
TOPLAM
17
25
21
24
6
17
110

NURTEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2209. yavuz, 2210. şükrü, 2211. nurten, 2212. ümeyye, 2213. nurper, ... Toplam 12 ismin aritmetik toplamı 110 (Binde 4.85 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yavuz şükrü ümeyye nurper olguner timuçin arzuman turul ömürden şayeste şirzat