ÖZBEN İsim Raporu:

ÖZBEN Adının Yaygınlığı

ÖZBEN Türkiye'de en çok kullanılan 1370. isim (... 1368. zülfü, 1369. zümrüt, 1370. özben, 1371. özen, 1372. öztekin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ÖZBEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ÖZBEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:21 itibariyle yaklaşık 6,299 kişinin isminin ÖZBEN olduğu ve ÖZBEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZBEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZBEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZBEN Türkiye'nin en yaygın 1370. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1370. ad ise Saleem ismi. ÖZBEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1368. Hannah 1369. Ida 1370. Saleem 1371. Herschel 1372. Donovan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZBEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZBEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZBEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZBEN İsminin Yazılışı:

-----..-....-.

Denizcilik Alfabesinde ÖZBEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZBEN İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZBEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZBEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZBEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zben) göre özben ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ben) göre özben ile Uyumlu İsimler :

gökben oben nurben

Son 2 harfine (en) göre özben ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ ÖZBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özbe) göre ÖZBEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (özb) göre ÖZBEN ile Uyumlu İsimler :

özbil

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZBEN ile Uyumlu İsimler :

özlem özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özer özgen özay özgün özdemir özhan özlen öztürk özgü özen öztekin özüm özger özal özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

özden özgen özlen özen

'ö' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

özcan özkan özgün özhan öztekin ömercan ömürcan ömürden özgecan

ÖZBEN isminin Anlamı

ÖZBEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZBEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZBEN + Anlam" veya "ÖZBEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZBEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZBEN adını oluşturan Ö, Z, B, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

Ö
Z
B
E
N
TOPLAM
19
29
2
6
17
73

ÖZBEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1170. zahir, 1171. zeliha, 1172. özben, 1173. şener, 1174. belamir, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma