ZAHİR İsim Raporu:

ZAHİR Adının Yaygınlığı

ZAHİR Türkiye'de en çok kullanılan 1892. isim (... 1890. beyatlı, 1891. izbel, 1892. zahir, 1893. sacide, 1894. zennure, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ZAHİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ZAHİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:04 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ZAHİR olduğu ve ZAHİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZAHİR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 14.24 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,930 ZAHİR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ZAHİR sayısı her yıl 37 kişi artıyor.

ZAHİR Türkiye'nin en yaygın 1892. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1892. ad ise Norberto ismi. ZAHİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1890. Gillian 1891. Imelda 1892. Norberto 1893. Ahmet 1894. Fiona isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZAHİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZAHİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZAHİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZAHİR İsminin Yazılışı:

--...-.......-.

Denizcilik Alfabesinde ZAHİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZAHİR İsminin Barkod Yazılışı:

ZAHİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZAHİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZAHİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZAHİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ahir) göre zahir ile Uyumlu İsimler :

tahir mahir cevahir fahir

Son 3 harfine (hir) göre zahir ile Uyumlu İsimler :

nehir

Son 2 harfine (ir) göre zahir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir şakir cihangir abdülkadir nadir emir özdemir üzeyir demir beşir zübeyir bedir ebubekir cabir yasir aydemir candemir güvenir macir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ ZAHİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (zahi) göre ZAHİR ile Uyumlu İsimler :

zahide zahid

İlk 3 harfine (zah) göre ZAHİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (za) göre ZAHİR ile Uyumlu İsimler :

zafer zaim

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZAHİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'za' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

'z' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

zafer zinnur zübeyir zülfikar ziver züheyr zülfer

ZAHİR isminin Anlamı

ZAHİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZAHİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZAHİR + Anlam" veya "ZAHİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZAHİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZAHİR adını oluşturan Z, A, H, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

Z
A
H
İ
R
TOPLAM
29
1
10
12
21
73

ZAHİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1168. sinem, 1169. ilkkan, 1170. zahir, 1171. zeliha, 1172. özben, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma