İZBEL İsim Raporu:

İZBEL Adının Yaygınlığı

İZBEL Türkiye'de en çok kullanılan 1891. isim (... 1889. yusufhan, 1890. beyatlı, 1891. izbel, 1892. zahir, 1893. sacide, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı İZBEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

İZBEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 23:01 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin İZBEL olduğu ve İZBEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İZBEL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İZBEL yaşadığını tahmin ediyoruz.

İZBEL Türkiye'nin en yaygın 1891. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1891. ad ise Imelda ismi. İZBEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1889. Neeta 1890. Gillian 1891. Imelda 1892. Norberto 1893. Ahmet isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İZBEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İZBEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İZBEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İZBEL İsminin Yazılışı:

..--..-.....-..

Denizcilik Alfabesinde İZBEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İZBEL İsminin Barkod Yazılışı:

İZBEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İZBEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İZBEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İZBEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zbel) göre izbel ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bel) göre izbel ile Uyumlu İsimler :

sibel

Son 2 harfine (el) göre izbel ile Uyumlu İsimler :

emel yücel aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel zeynel tansel ersel şenel ezel günsel gürel mürsel tuncel cansel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel türel sürel şemvel birsel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ İZBEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (izbe) göre İZBEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (izb) göre İZBEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (iz) göre İZBEL ile Uyumlu İsimler :

izzet izol izzettin izgen

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İZBEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'iz' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

ismail idil iclal ikbal israfil izol inal ilkgül itidal

İZBEL isminin Anlamı

İZBEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İZBEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İZBEL + Anlam" veya "İZBEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İZBEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İZBEL adını oluşturan İ, Z, B, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

İ
Z
B
E
L
TOPLAM
12
29
2
6
15
64

İZBEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 806. sıdıka, 807. yasef, 808. izbel, 809. arkın, 810. birdane, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet