FIRAT İsim Raporu:

FIRAT Adının Yaygınlığı

FIRAT Türkiye'de en çok kullanılan 194. isim (... 192. akın, 193. kaan, 194. fırat, 195. harun, 196. selma, ...). Ülkemizde yaklaşık her 866 kişiden birinin adı FIRAT ve ismin yaygınlık oranı binde 1.15.

FIRAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:17 itibariyle yaklaşık 103,624 kişinin isminin FIRAT olduğu ve FIRAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1367 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FIRAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda FIRAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

FIRAT Türkiye'nin en yaygın 194. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 194. ad ise Stephanie ismi. FIRAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 192. Ali 193. Kelly 194. Stephanie 195. Hugh 196. Angela isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FIRAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FIRAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FIRAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FIRAT İsminin Yazılışı:

..-....-..--

Denizcilik Alfabesinde FIRAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FIRAT İsminin Barkod Yazılışı:

FIRAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FIRAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FIRAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ FIRAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ırat) göre fırat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rat) göre fırat ile Uyumlu İsimler :

murat berat tevrat firat

Son 2 harfine (at) göre fırat ile Uyumlu İsimler :

serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat necat nezahat imdat onat sabahat semahat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ FIRAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fıra) göre FIRAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (fır) göre FIRAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre FIRAT ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FIRAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'fı' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

fuat fikret ferhat ferit fazilet feragat ferzat fitnat firat

FIRAT isminin Anlamı

FIRAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FIRAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FIRAT + Anlam" veya "FIRAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FIRAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FIRAT adını oluşturan F, I, R, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

F
I
R
A
T
TOPLAM
7
11
21
1
24
64

FIRAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 790. esti, 791. fügen, 792. fırat, 793. rıfat, 794. ulaş, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet