CİHAT İsim Raporu:

CİHAT Adının Yaygınlığı

CİHAT Türkiye'de en çok kullanılan 451. isim (... 449. cahit, 450. güneş, 451. cihat, 452. ergin, 453. ferit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,103 kişiden birinin adı CİHAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.48.

CİHAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:56 itibariyle yaklaşık 43,322 kişinin isminin CİHAT olduğu ve CİHAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 571 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CİHAT isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CİHAT yaşadığını tahmin ediyoruz.

CİHAT Türkiye'nin en yaygın 451. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 451. ad ise Samir ismi. CİHAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 449. Saul 450. Chad 451. Samir 452. Holly 453. Colleen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CİHAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CİHAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CİHAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CİHAT İsminin Yazılışı:

-.-........--

Denizcilik Alfabesinde CİHAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CİHAT İsminin Barkod Yazılışı:

CİHAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CİHAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CİHAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CİHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ihat) göre cihat ile Uyumlu İsimler :

nihat semihat

Son 3 harfine (hat) göre cihat ile Uyumlu İsimler :

serhat ferhat mithat melahat sebahat nebahat nezahat sabahat semahat ruhat rohat zuhat

Son 2 harfine (at) göre cihat ile Uyumlu İsimler :

murat sedat suat fuat nevzat fırat vedat nejat kürşat rıfat esat cevat reşat talat berat polat dilşat behzat müjdat necat imdat onat tevrat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat sonat hürşat vuslat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ CİHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ciha) göre CİHAT ile Uyumlu İsimler :

cihan cihangir cihanşah

İlk 3 harfine (cih) göre CİHAT ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ci) göre CİHAT ile Uyumlu İsimler :

civan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CİHAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ci' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

cüneyt cahit cevat cevdet cavit cankut cemşit cankat cömert

CİHAT isminin Anlamı

CİHAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CİHAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CİHAT + Anlam" veya "CİHAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CİHAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CİHAT adını oluşturan C, İ, H, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

C
İ
H
A
T
TOPLAM
3
12
10
1
24
50

CİHAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 287. candaş, 288. hakkı, 289. cihat, 290. doğan, 291. nilda, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı doğan nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal