ALİME İsim Raporu:

ALİME Adının Yaygınlığı

ALİME Türkiye'de en çok kullanılan 1943. isim (... 1941. nezhet, 1942. alihan, 1943. alime, 1944. alize, 1945. gürani, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ALİME ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ALİME adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:08 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin ALİME olduğu ve ALİME isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALİME isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ALİME yaşadığını tahmin ediyoruz.

ALİME Türkiye'nin en yaygın 1943. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1943. ad ise Judd ismi. ALİME adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1941. Thu 1942. Orrin 1943. Judd 1944. Farouk 1945. Godfrey isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALİME isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALİME İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALİME İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALİME İsminin Yazılışı:

.-.-....--.

Denizcilik Alfabesinde ALİME İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALİME İsminin Barkod Yazılışı:

ALİME ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALİME adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALİME KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

halime salime

SON HARFLERİ ALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (lime) göre alime ile Uyumlu İsimler :

müslime selime

Son 3 harfine (ime) göre alime ile Uyumlu İsimler :

rahime fadime saime naime rasime nedime azime besime ganime nerime fehime hatime kerime nazime

Son 2 harfine (me) göre alime ile Uyumlu İsimler :

esme

BAŞ HARFLERİ ALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alim) göre ALİME ile Uyumlu İsimler :

alim

İlk 3 harfine (ali) göre ALİME ile Uyumlu İsimler :

ali alican aliye alişan alihan alize

İlk 2 harfine (al) göre ALİME ile Uyumlu İsimler :

alper alp alev altan alpay altuğ alparslan alpaslan alaattin alkan alperen altay alaaddin alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan altınay alpin altemur alaettin alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALİME İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'me' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

ayşe azize asude asiye aliye arife afife aybüke adile aybike akife arefe azade azime ahude adeviye adviye alize assiye aybige

ALİME isminin Anlamı

ALİME Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALİME isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALİME + Anlam" veya "ALİME isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALİME ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALİME adını oluşturan A, L, İ, M, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

A
L
İ
M
E
TOPLAM
1
15
12
16
6
50

ALİME ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 299. mediha, 300. rami, 301. alime, 302. asil, 303. balkan, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediha rami asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal