OKAN İsim Raporu:

OKAN Adının Yaygınlığı

OKAN Türkiye'de en çok kullanılan 176. isim (... 174. semra, 175. yasin, 176. okan, 177. çetin, 178. selin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 818 kişiden birinin adı OKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.22.

OKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:18 itibariyle yaklaşık 110,024 kişinin isminin OKAN olduğu ve OKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1450 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OKAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 OKAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OKAN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

OKAN Türkiye'nin en yaygın 176. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 176. ad ise Ross ismi. OKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 174. Judith 175. Renee 176. Ross 177. Lloyd 178. Bryan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OKAN İsminin Yazılışı:

----.-.--.

Denizcilik Alfabesinde OKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OKAN İsminin Barkod Yazılışı:

OKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (kan) göre okan ile Uyumlu İsimler :

hakan serkan erkan volkan özkan gürkan türkan tarkan atakan berkan furkan alkan birkan nurkan demirkan balkan utkan doğukan arkan efekan hürkan orkan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan akan çağkan hakkan arıkan buğrakan

Son 2 harfine (an) göre okan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ OKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (oka) göre OKAN ile Uyumlu İsimler :

okay

İlk 2 harfine (ok) göre OKAN ile Uyumlu İsimler :

oktay okhan okşan okyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman orhan ozan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun okhan orkan onurcan oben okşan odhan ogan

OKAN isminin Anlamı

OKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OKAN + Anlam" veya "OKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OKAN adını oluşturan O, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

O
K
A
N
TOPLAM
18
14
1
17
50

OKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 281. medar, 282. saki, 283. okan, 284. asım, 285. aycan, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal