DİLAN İsim Raporu:

DİLAN Adının Yaygınlığı

DİLAN Türkiye'de en çok kullanılan 1153. isim (... 1151. cemre, 1152. devran, 1153. dilan, 1154. dilruba, 1155. doğukan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı DİLAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

DİLAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 05-10-2022 21:00 itibariyle yaklaşık 8,814 kişinin isminin DİLAN olduğu ve DİLAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİLAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİLAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİLAN Türkiye'nin en yaygın 1153. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1153. ad ise Belinda ismi. DİLAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1151. Cathleen 1152. Claudio 1153. Belinda 1154. Galen 1155. Elsa isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİLAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİLAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİLAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİLAN İsminin Yazılışı:

-.....-...--.

Denizcilik Alfabesinde DİLAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİLAN İsminin Barkod Yazılışı:

DİLAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİLAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİLAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ilan) göre dilan ile Uyumlu İsimler :

zilan şilan

Son 3 harfine (lan) göre dilan ile Uyumlu İsimler :

nalan taylan alparslan alpaslan aslan ceylan arslan ajlan adlan aylan seylan

Son 2 harfine (an) göre dilan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan armağan baran sercan erman tarkan perihan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ DİLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (dila) göre DİLAN ile Uyumlu İsimler :

dilara dilaver dilay dila

İlk 3 harfine (dil) göre DİLAN ile Uyumlu İsimler :

dilek dilşad dilşat dilruba dilber dilcan dilhan dilge dilivan dilbirin diler

İlk 2 harfine (di) göre DİLAN ile Uyumlu İsimler :

didem dinçer dicle dinçay diğdem didar dijle diren direnç diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

dilcan dilhan dilivan

'd' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

doğan dursun duran denizhan deren demirkan devran doğukan demirhan derin düzgün dalin devin diren doğhan durcan duyguhan dilbirin dövran

DİLAN isminin Anlamı

DİLAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİLAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİLAN + Anlam" veya "DİLAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİLAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİLAN adını oluşturan D, İ, L, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

D
İ
L
A
N
TOPLAM
5
12
15
1
17
50

DİLAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 303. balkan, 304. dalin, 305. dilan, 306. pembe, 307. erdan, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin pembe erdan sera vedi nidal