VEDİ İsim Raporu:

VEDİ Adının Yaygınlığı

VEDİ Türkiye'de en çok kullanılan 2403. isim (... 2401. varsıl, 2402. vasfiye, 2403. vedi, 2404. vuslat, 2405. buğrakan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı VEDİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

VEDİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:05 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin VEDİ olduğu ve VEDİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

VEDİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda VEDİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

VEDİ Türkiye'nin en yaygın 2403. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2403. ad ise Moira ismi. VEDİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2401. Isabelle 2402. Kurtis 2403. Moira 2404. Bertha 2405. Ester isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

VEDİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde VEDİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde VEDİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde VEDİ İsminin Yazılışı:

...-.-....

Denizcilik Alfabesinde VEDİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

VEDİ İsminin Barkod Yazılışı:

VEDİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(VEDİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

VEDİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

vedia

SON HARFLERİ VEDİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (edi) göre vedi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (di) göre vedi ile Uyumlu İsimler :

hamdi sadi ferdi mehdi abdi hüdaverdi seydi hadi erdi fadi vecdi rudi şadi

BAŞ HARFLERİ VEDİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ved) göre VEDİ ile Uyumlu İsimler :

vedat vedia

İlk 2 harfine (ve) göre VEDİ ile Uyumlu İsimler :

veysel veli vehbi veysi vefa verda vecdet vesile vecdi vefik vermi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ VEDİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'v' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

veli vehbi veysi vasfi vecdi vermi

VEDİ isminin Anlamı

VEDİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size VEDİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "VEDİ + Anlam" veya "VEDİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
VEDİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

VEDİ adını oluşturan V, E, D, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

V
E
D
İ
TOPLAM
27
6
5
12
50

VEDİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 307. erdan, 308. sera, 309. vedi, 310. nidal, 311. vedia, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera nidal